چه در خانه کار کنید، چه در حال بازی های ویدیویی هستید، چه ساعت ها در دفتر کار کنید، میز تحریر یا میزهای کامپیوتر همراه شما هستند. از نظر فنی، آنها بیشترین کاربرد را دارند. اما می دانید منظور ما چیست ؟ میزهای اداری و میز کنفرانس برای کاربردهای ضروری در محل کار شما هستند و شما انتخاب های زیادی داریم اما میز تحریر همیشه کاربردی است و می توانید طرح آن را خودتان انتخاب کنید.

کاربردهای میز تحریر چیست؟

از میز تحریر امروزه استفاده های زیادی می شود از جمله :
• مطالعه کنید
• نقاشی کنید
• بازی کنید
• کار کنید
• یا استراحت کنید.

میز-تحریر

میز-تحریر

برای انتخاب میز تحریر به چه مواردی توجه کنیم؟

 

هر نوع میز مورد نیاز خود را می توانید برای خانه یا محل کار خود پیدا کنید.
مواردی از قبیل کار، سرگرمی و مطالعه که برای هر کس متفاوت است. در واقع میزی را پیدا کنید که منعکس کننده این تنوع باشند و برای نیازهای مختلف طراحی شده اند. طراحی میزهای مجموعه هیرو به گونه ایست که هم برای بازی، اداری و کار طراحی شده اند. حتی طراحی برخی از این میزها به صورت کنجی می باشد که برای صرفه جویی در فضا و زیبایی تولید شده اند.

اندازه میز تحریر چقدر باید باشد؟

بسته به اینکه چقدر قد دارید و از چه نوع صندلی استفاده می کنید، می توانید تعیین کنید که کدام میز برای شما راحت تر است.ارتفاع استاندارد برای میز تحریر بین 73 تا 77 سانتیمتر است که با توجه به قد افراد متفاوت است .البته با توجه به کاربرد میز متفاوت است مثلا ارتفاع استاندارد برای میز کامپیوتر بین 50-70 سانتی متر است. در این محدوده، بیشتر افراد باید بتوانند متناسب با قد خود را پیدا کنند.

مدل های میز تحریر جدید

5 نکته مهم و کلیدی در انتخاب میز تحریر

چند دستورالعمل کلی برای انتخاب ارتفاع میز خوب عبارتند از:

• هنگام نشستن، میز باید تا آرنج شما برسد. شما باید بتوانید به راحتی بازوهای خود را روی سطح در زاویه تقریباً 90 درجه قرار دهید.
• در حالت نشسته شما باید تقریباً 35-40 سانتی متر فاصله از بالای زانو تا پایین میز داشته باشید. و از پایین میز تا زمین باید تقریباً 60 سانتی متر فاصله باشد.
• به یاد داشته باشید که قد شما و وضعیت نشستن شما ممکن است بر ارتفاع بهینه میز شما تاثیر بگذارد، اما از آنجایی که وضعیت استاندارد شما می تواند کمک زیادی به بدن شما کند و خستگی را از بین ببرد، ارزش آن را دارد که کمی وقت بگذارید.
• نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که اغلب حرکت کنید و هر از گاهی نیز بنشینید.
• برای اندازه گیری می توانید کنار میز ناهارخوری بنشینید و قد را اندازه بگیرید تا یک انتخاب حساب شده داشته باشید.

طول و عرض میز تحریر چقدر باید باشد؟

طول استاندارد برای میز تحریر 70-150 سانتیمتر و عرض یا عمق آن 60-75 سانتیمتر باید باشد.

ضخامت میز تحریر باعث استحکام آن می شود؟

میز های تحریر به طور استاندارد دارای ضخامت 16 میلی متر می باشند که دارای استحکام کافی است اما اگر برای کاربری خاصی می خواهید می توانید ضخامت میز را به 32 سانتیمتر افزایش دهید.

شرکت هیرو  در زمینه خدمات طراحی ، تولید و نصب انواع کابینت ، کمد دیواری ، پارتیشن چوبی و… با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های09124646522-02144331961 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

فضای پشت میز تحریر

در اندازه گیری میز تحریر به فضای بین میز و دیوار باید توجه کرد تا بتوان به راحتی صندلی را جا به جا کرد. برای خانه معمولا 90 سانتیمتر و برای محل کار 121 سانتیمتر باید در نظر بگیرید.

اندازه میز تحریر برای سنین مختلف یکسان است؟

همان طور که اشاره کردیم اندازه میز تحریر با توجه به قد افراد طراحی و تولید می شود از آنجائیکه قد افراد در سنین مختلف متفاوت است در ادامه قصد داریم در مورد انتخاب این میز در رده های سنی کودکان ، نوجوان و بزرگسال صحبت کنیم.

استاندارد میز تحریر برای کودکان چگونه است؟

برای انتخاب و اندازه گیری میز تحریر برای کودکان علاوه بر در نظر گرفتن قد آنها باید به این نکته توجه کنید که آنها پشت میز احساس خستگی نداشته باشند.

میز-تحریر-کودک

میز-تحریر-کودک

بدین منظور نکات ذیل را در نظر داشته باشید:

• اتفاع میز به گونه ای باشد که کف پای کودک در حالت نشسته در زاویه 90 درجه به زمین بخورد.
• وقتی دستش را روی میز قرار می دهد، میز و آرنج او در یک خط قرار می گیرد.
• ران و زانوی کودک از زیر میز فاصله داشته باشید به طوری که بتواند به راحتی جا به جا شود.

ارتفاع مناسب میز تحریر برای رده سنی کودکان:

سن 3-4 سال ارتفاع 46سانتیمتر
سن 4-6 سال ارتفاع 53 سانتیتر
سن 6-8 سال ارتفاع 59 سانتیمتر
سن 8-11 سال 64 سانتیمتر

استاندارد میز تحریر برای نوجوان

برای انتخاب میز تحریر برای نوجوانان نیز باید قد او را در نظر بگیرید. میز باید به گونه ای باشد که نه تنها احساس خستگی نکند بلکه به شانه و گردن او فشاری وارد نشود. معمولا برای نوجوان 11-14 سال ارتفاع میز 71 سانتیمتر مناسب است.

میز-تحریر-نوجوان

میز-تحریر-نوجوان

استاندارد میز تحریر برای برگسالان

برای سن جوانی و بزرگتر که قد معمولا دیگر رشد نمی کند ارتفاع استاندارد میز بین 71-76 سانتیمتر با توجه به قد افراد می باشد.

میز-کامپیوتر

میز-کامپیوتر

سخن آخر

میز تحریر هم در خانه و هم در محل کار کاربرد فراوانی برای کار کردن ، سرگرمی و مطالعه دارد. باید در انتخاب آن به اندازه میز و تناسب آن با قد افراد توجه کرد. این موضوع بسیار مهم است و باید به آن توجه شود. در غیر این صورت در طولانی مدت به ستون فقرات ، گردن و سرشانه آسیب می رساند.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
Call Now Button